Zwycięstwo z Kochlicami

W drugiej kolejce klasy okręgowej Mieszko wgrał na wyjeździe z Iskrą Kochlice 2:1 (2:0).

Drużyna z Kochlic od wielu lat występuje na poziomie klasy okręgowej i IV ligi, więc pod względem ligowego ogrania ma spore doświadczenie. Atutami Mieszka przed tym spotkaniem była dobra gra i wysoka wygrana w pierwszej kolejce, co podbudowało pewność i morale drużyny. Już w pierwszej połowie nasi piłkarze ruszyli zdecydowanie do ataku i po niespełna pół godziny gry prowadzili już 2:0. Pierwsza bramka padła w 13 minucie po dobrym dośrodkowaniu Rafała Zycha piłkę w siatce umieścił Tomasz Woszczyński. Kolejną składną akcję ruszowiczanie przeprowadzili w 21 minucie. Tym razem celnym trefieniem popisał się Łukasz Szuszkiewicz.

Po zmianie stron gospodarze zabrali się do odrabiania strat. Mimo dużej przewagi i okazji strzeleckich tylko raz udało im się pokonać Tomasza Derylaka w 61 minucie meczu. Na uwagę zasługuje dobra gra Rafała Zycha, dla którego był to trzeci mecz w drużynie seniorów a pierwszy w wyjściowym składzie. Kolejnym debiutantem w dzisiejszym meczu był Jakub Gabrysz, który także jak Szymon Rychlik i Marcin Guz przyszedł z Zawiszy Serby. Sporym osłabieniem jest odejście z drużyny Karola Kaźmierskiego, który został wypożyczony do występującego w III lidze dolnośląsko-lubuskiej Dębu Przybyszów. Karolowi życzymy powodzenia w nowym klubie.

Bramki: 0:1 Tomasz Woszczyński (13), 0:2 Łukasz Szuszkiewicz (21), 1:2 Gniewek (61)

Żółte kartki: Artur Błażejewski

Iskra: Chmurowski – Huzarewicz, Walasek, Stanisławski, Sobolewski (85 Gadowski) – K. Kwiatkowski, Kozdroń (70 Stachowiak), Kwaśniewski (80 Szymański), Ręczkowski, Włoch (46 Gniewek) – S. Kwiatkowski.

Mieszko: Tomasz Derylak – Artur Błażejewski, Marcin Narwojsz, Sebastian Marciniak (85 Jakub Gabrysz), Piotr Wiertelak (74 Paweł Wośkowiak) – Tomasz Woszczyński (82 Paweł Bigos), Dawid Pielak, Rafał Zych, Łukasz Strzelecki (85 Jan Więdłocha) – Szymon Rychlik (62 Marcin Guz), Łukasz Szuszkiewicz