Efektowne zwyciestwo

Efektywnym zwycięstwem zakonczylo się spodkanie trzeciej kolejki pomiędzy Mieszkiem a Lagoszowia .Już w 9min na liste strzelców wpisal się Seweryn Gnap ,nasz wychowanek jeszcze cztero krotnie pokonal bramkarza gości w 39,46,60,84min . Do Seweryna dolaczyl Rafal zych , zdobyl dwie bramki w 47 i 69min oraz Eryk Klus w 82min który zadebiutowal w druzynie seniorskiej Mieszka Ruszowice .                        Mieszko:Tyzlik Damian,Matuszewski Sebastian,Murdzek Przemyslaw,Zycz Rafal,Ziobron Bartosz,Cerwik Maksymilian  Komisarz Remigiusz,Gnap Seweryn,Wegrzyn Pawel,Giesztoft Mateusz ,Narwojsz Marcin REZERWOWI:Klus Eryk,Ziobroniewicz Michal,Dybowski Pawel,Janiewicz Aleksander

Kościelne derby dla Dragona

W meczu 2 kolejki legnickiej a klasy gr 1 nasz zespol podejmował na wyjezdzie rywala za miedzy Dragon jaczów.Faworytem tego spotkania byli gospodarze poniewaz Mieszko przystąpił do meczu bez kilku kluczowych zawodnikow w mocno odmlodzonym skladzie. Mimo wszystko nasi zawodnicy pokazali charaktery i podjęli rękawice mimo to ulegili rywalowi.

W początkowej fazie meczu nasz zespół świetnie się bronił i coraz śmielej atakował czego efektem była zdobyta bramka przez Seweryna Gnapa ,który świetnym dryblingiem minął dwóch rywali i uderzył przy dłuższym słupku nie dając szans golkiperowi gospodarzy. Po tym golu Ruszowice dalej próbowali szczęścia w kontrataku bliski pokonania bramkarza był Robert Węgrzyn ale piłka posłana głową minimalnie minęła okienko bramki. Niestety w ostatniej minucie jedna z nielicznych skutecznych akcji Dragona dała im remis. Mieszko patrząc na pierwszą połowę z optymizmem przystąpiło do 2 połowy. Niestety na początku dwóch zawodników doznało kontuzji, to wymusiło zmiany w składzie.Nasi zawodnicy nie ustrzegli się błędu czego efektem był rzut karny i stracona bramka.Nie mając nic do stracenia Mieszko ruszyło do odrabiania strat, odkryło się ale niestety zostaliśmy przez to skarceni kolejnymi bramki.Postawa naszych zawodników może napawać optymizmem przed kolejnymi meczami ponieważ nasi zawodnicy pokazali charakter i nieustępliwość.Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.

Nowy Administrator Strony

Uprzejmie informuję, że z dniem 20 Sierpnia 2017 strona będzie prowadzona przez nowego administratora.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły a także na waszą pomoc. Wasze uwagi możecie przedstawiać w komentarzach a my na pewno się do nich odniesiemy.

Z piłkarskim pozdrowieniem

Robert Węgerzyn

Rozpiska Weekondowa

Dwa mecze Mieszko rozegra ze Zrywem Kotla oba na wyjeździe. W sobotę o 11;00 (zbiórka o 9;45) juniorzy powalczą o utrzymanie lidera, a dzień później o godzinie 14:00 seniorzy powalczą o 3 punkty.

Rozpiska Weekendowa

W weekend Mieszko rozegra dwa spotkania z Łagoszowią. W sobote o godzinie 17;00 ( zbiórka 16;00) swój mecz rozegrają juniorzy w Łagoszowi. Dzień poźniej o godzinie 14;00 swój mecz rozegraja Seniorzy w Ruszowicach.

Mieszko 2-4 Dragon Jaczów

W niedziele Mieszko przegrało derbowe starcie 2-4 z Drogonem Jaczów. Pierwszego gola dla Ruszowic trafił Rafał Pawlak w 12 minucie dało to prowadzenie, ale nie na długo. Już po 7 minucie po straconym golu zawodnicy Dragonu nadrobili stracę i strzelili bramke na 1;1, strzelcem tej bramki został  K.Mucha. Do przerwy było 1;1. Druga połowa zaczeła być gorsza dla gospodarzy stracili dwie bramki juz na samym początku strzelcem na 1;2 był Mysłowski w 47 minucie i 49 minucie Herbuś doprowadził wynik na 1;3. Gospodarze wzieli się do roboty i nadgonili wynik na 2;3 bo ładnej bramce Łukasza Strzeleckiego w 58 minucie, Goście odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem i było już 2;4 a wykonawcą tej bramki był Mysłowski w 74 minucie.

Mieszko: Śpiewak, Węgrzyn (52 Zych), Narwojsz, Sybis, Pawlak, Matuszewski, (81 Giesztoft), Lampa (69 Jabłoński), Bigos, Guz, Filbier, Strzelecki

rez: Włodarczyk i Gnap

Dragon: Kwiatkowski (44' Tomski), Bukała, Zastawny, Kiżuk, Mucha T. (60' Żydaczewski), Kłosowski, Mucha K. (80' Ushatov), Wikierski, Puzio (70' Kuciański), Herbuś, Mysłowski (85' Janaś)

Bramki: 1-0 Pawlak (12), 1-1 K.Mucha (19), 1-2 Mysłowski (47), 1-3 Herbuś (49), 2-3 Strzelecki (58), 2-4 Mysłowski (74)

Żółte kartki: Pawlak (48 i 62  w konsekwencji czerwona)

Obsada sędziowska

Mecz Mieszko Ruszowice - Dragon Jaczów odbędzie się w niedziele o godz.14 w Ruszowiacach. Derbowe spotkanie  poprowadzi sędzia Łabuziński Robert  wraz z 2 asystentami Szczyrbatym Piotrem i Wrzesińskim Dawidem. Delegatura z Lubina

Rozkład meczy na weekend

W niedzielę seniorzy zmierzą się ze swoim odwiecznym rywalem z Dragonem Jaczów. Początek derbów godz.14:00.

Dzień wcześniej (sobota) swój mecz rozegrają juniorzy w Luboszycach z miejscowa Błyskawicą o godz.11:00 (zbiórka i wyjazd o godz.9:15)