Mieszko - Arkon Przemków 6:1 (2:0)

Bardzo udanie rozpoczął się nowy sezon dla piłkarzy Mieszka, którzy wysoko pokonali Arkon Przemków 6:1 (2:0).

Przed dzisiejszym meczem trudno było wskazać pewnego faworyta, lecz już od pierwszych minut inicjatywę przejęli ruszowiczanie. Na pierwsze trafienie gospodarzy w okręgówce nie trzeba było długo czekać, bo w 14 minucie najskuteczniejszy strzelec poprzedniego sezonu Łukasz Szuszkiewicz wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Mija kolejne dziesięć minut i ponownie tez sam zawodnik podwyższa wynik meczu na 2:0. Pomimo wielu okazji, jakie mieli nasi zawodnicy rezultat w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Arkon nadal grał bardzo słabo i sporadycznie przedostawał się pod bramkę Mieszka. W 53 minucie Tomasz Woszczyński strzela kolejnego gola i praktycznie przesądza o wygranej biało-niebieskich. Od 60 minuty w naszym zespole dokonywane są zmiany i na placu gry pojawiają się dwaj byli zawodnicy Zawiszy Serby, Marcin Guz i Szymon Rychlik. Szczególnie ten drugi dał się ostro we znaki formacji defensywnej Przemkowa. W 74 minucie okiwał bramkarza Pawła Łopacińskiego, który jeszcze go faulował. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Łukasz Szuszkiewicz. Po kilku minutach ponownie szybki Rychlik wbiega w pole karne i tym razem faulowany jest przez jednego z obrońców gości. Do piłki umieszczonej na 11 metrze podchodzi znowu popularny „Szycha” i strzela już swojego czwartego gola w tym spotkaniu. Na ostatnie cztery minuty za Jakuba Muchę wszedł młodziutki Rafał Zych i po 30 sekundach także wpisał się na listę strzelców ustalając końcowy wynik na 6:1.

Bramki: 1:0 Szuszkiewicz (14), 2:0 Szuszkiewicz (24), 3:0 Woszczyński (53), 4:0 Szuszkiewicz (74-karny), 4:1 Tkaczyk (77), 5:1 Szuszkiewicz (80-karny), 6:1 Zych (87)

Mieszko: Derylak -  Kaźmierski, Narwojsz, Marciniak, Wiertelak (66 Bigos) – Woszczyński (60 Guz), Hübscher, Pielak, Mucha (86 Zych) – Strzelecki (66 Rychlik), Szuszkiewicz (81 Schulz)

Arkon: Paweł Łopaciński, Patryk Żywokarta (26 Dawid Bezrak, 81 Paweł Kmita), Jacek Drzazga, Wojciech Panicz, Kacper Oruba, Patryk Koperski (55 Andrzej Samosiuk), Eryk Melnyczuk, Mateusz Wierzbicki, Mateusz Pietrzyk, Paweł Kaźmierczak, Sebastian Tkaczyk