Wykartkowane Komorniki przegrywają z Mieszkiem

Mecz 24 kolejki A klasy pomiędzy LZS-em Komorniki a Mieszkiem zakończył się wygraną naszej drużyny 5-2 (3-2).

Spotkanie rozgrywane było w Moskorzynie gdzie chwilę wcześniej w meczu kolejki walczący o awans do A klasy Kłos pokonał Iskrę Droglowice 2-1. Nie bez kozery wspominamy ten mecz, ponieważ sędziowie tego spotkania byli rozjemcami w potyczce LZS-u z Mieszkiem.  Od pierwszego gwizdka nasi zawodnicy starali się szybko wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się już w 7 minucie po trafieniu Łukasza Szuszkiewicza. Prowadzenie chyba nieco uśpiło ruszowiczan, co wykorzystali gospodarze strzelając wyrównującego gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Strzał był na tyle silny i precyzyjny, że nasz bramkarz nie miał zbyt dużych szans na obronę.

Po półgodzinnej grze Mieszko po raz drugi wychodzi na prowadzenie.  Tym razem po dośrodkowaniu w polu karnym najwyżej wyskakuje Marcin Guz i bez większych kłopotów strzałem głową umieszcza futbolówkę w siatce. Przed meczem można było przypuszczać, że gospodarze mimo ostatniego miejsca łatwo się nie poddadzą, co potwierdzili strzelając drugiego gola. Radość miejscowych trwała zaledwie 60 sekund. Ruszowiczanie wykonywali rzut rożny, którego egzekutorem był Adam Filbier i bezpośrednio z „rożnego” zdobył trzecią bramkę dla Mieszka. Golkiper Komornik podjął próbę interwencji, ale piłka ugrzęzła w bramce.

Po zmianie stron gospodarze ponownie dążą do wyrównania i w 52 minucie mogło być 3-3 ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Po kilku minutach miejscowi kibice i zawodnicy mocno protestowali podważając decyzję sędziego, czego skutkiem było wykluczenie dwóch zawodników LZS-u. Mieszko przez ponad 30 minut grał w przewadze i nic większego z tego nie wynikało. Co prawda udało się jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza, ale co do jakości gry można mieć wiele zastrzeżeń. Sędzia główny co jakiś czas upominał piłkarzy z Komornik pokazując im żółte kartki. Arbiter oznajmił, że zawody zostaną przedłużone o 3 minuty. Z doliczonego czasu rozegrano zaledwie jedną minutę, ponieważ kolejnych dwóch piłkarzy LZS-u otrzymało czerwone kartki i po tym fakcie ze względów regulaminowych sędzia musiał zakończyć mecz.

Po tym meczu drużyna z Komornik nie tylko straciła kilku zawodników, którzy w następnych spotkaniach będą musieli pauzować za kartki, ale chyba także szanse na utrzymanie A-klasowego bytu.

W tej kolejce dwa prowadzące zespoły solidarnie przegrały swoje mecze i dzięki temu Mieszko do Płomienia traci już tylko dwa punkty. Huta nadal ma spora przewagę, ale do końca pozostało jeszcze 6 kolejek i jak pokazały dzisiejsze mecze wszystko jeszcze jest możliwe.

Bramki: 0-1 Szuszkiewicz (7), 1-1 (22-wolny), 1-2 Guz (34-głową), 2-2 (43), 2-3 Filbier (44), 2-4 Guz (79), 2-5 Szuszkiewicz (80-głową)

Mieszko: Kowalski – Wośkowiak (72 Olszanowski), Narwojsz, Sybis, Pawlak – Bigos (87 Węgrzyn), Chwałczyński (79 Strzelecki), Kaźmierski, Filbier (85 Zych) – Guz - Szuszkiewicz Niewykorzystane zmiany: Grzesiński