Górnik Złotoryja - Mieszko 1-2 (1-1)

Po ostatnich dwóch porażkach nasi piłkarze pojechali do Złotoryi zdeterminowani i nastawieni na walkę do ostatniej minuty. Jak się później okazało to właśnie końcowe minuty zadecydowały, że biało-niebiescy wywieźli komplet punktów ze stadionu Górnika.

Mecz był wyrównanym pojedynkiem, pomimo że obie drużyny dzieli sporo miejsc w ligowej tabeli. Złotoryjanie na prowadzenie wyszli w 31 minucie, kiedy to Karol Nowosielski wyszedł sam na sam z Danielem Kowalskim i pewnie umieścił piłkę w bramce. Odpowiedz Mieszka była natychmiastowa i dwie minuty później Łukasz Szuszkiewicz doprowadza do remisu.

Po zmianie stron gospodarze przez około 25 minut lekko przeważali utrzymując się dłużej przy piłce. Ruszowiczanie dali pograć rywalowi i w ostatnim kwadransie zaatakowali. W trakcie piętnastu minut wypracowali kilka okazji na strzelenie drugiego gola, lecz przy oddawaniu strzałów brakowało celności. Górnik także miał kilka sytuacji strzeleckich, lecz broniący naszej bramki Daniel Kowalski potwierdził, że jest w wysokiej formie i nie dał się zaskoczyć. Wszystko wskazywało, że mecz zakończy się remisem, ale minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie dokładne podanie trafia do Łukasza Szuszkiewicza, który po raz drugi pokonuje bramkarza miejscowych. Dla popularnego „Szychy” to już 21 bramka w tym sezonie.

Do końcowego sukcesu, jakim jest utrzymanie w klasie okręgowej jeszcze daleka droga, ale jeśli w kolejnych meczach biało-niebiescy zagrają z takim zaangażowaniem i wolą walki jak dzisiaj to na pewno w następnym sezonie występować będziemy w okręgówce.

Bramki: 1-0 Karol Nowosielski (31), 1-1 Łukasz Szuszkiewicz (33), 1-2 Łukasz Szuszkiewicz (89)

Żółte kartki: Horbacz (35), - Kaźmierski (35), Narwojsz (80)

Górnik: Łukasz Łuniewski, Marcin Baszczak (78 Łukasz Mikołajczyk), Mateusz Dudzic, Maciej Haba, Mariusz Horbacz (80 Jarosław Fela), Paweł Kulikowski (56 Paweł Sułek), Sebastian Leśniewski, Kacper Noga, Karol Nowosielski, Adam Trojanowski (80 Dawid Kufel), Adam Wolak

Mieszko: Daniel Kowalski, Łukasz Plewko, Konrad Jabłoński, Marcin Narwojsz, Artur Błażejewski (44 Szymon Rychlik), Paweł Olszanowski (57 Marcin Guz), Karol Kaźmierski, Dawid Pielak, Tomasz Woszczyński (90 Rafał Zych), Łukasz Strzelecki (90 Paweł Bigos), Łukasz Szuszkiewicz