Mieszko - Iskra Księginice 1-2 (0-1)

Iskra Księginice okazała się być bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla biało-niebieskich i ponownie w tym sezonie pokonała naszą drużynę tym razem 2-1.

Pierwszą bramkową sytuację meczu mieli goście w 10 minucie, ale Paweł Olszanowski pewnie zażegnał niebezpieczeństwo. Mieszko odpowiedział szybkim atakiem w 14 minucie. Prostopadłym podaniem został obsłużony Łukasz Szuszkiewicz, który dograł do wbiegającego w pole karne Łukasza Strzeleckiego, lecz jego strzał minimalnie przeleciał obok słupka. W 27 minucie Marcin Narwojsz zdecydował się na indywidualną akcję mijając kilku piłkarzy Iskry silnie uderzył zza linii pola karnego tuż nad poprzeczką. Przyjezdni w 34 minucie wykonywali rzut wolny. Do dośrodkowywania Macieja Srebniaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Karczewski i strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Nie mijają trzy minuty i zawodnik z Księginic mógł zdobyć drugiego gola, lecz tym razem bramkarz pewnie obroni jego strzał.

Po przerwie Iskra podobnie jak w pierwszej połowie wyprowadzała szybkie kontrataki i po jednym z nich w sytuacji sam na sam piłkarz gości trafia w słupek. Odpowiedź Mieszka była bardzo szybka, bo już dwie minuty później Tomasz Woszczyński był bliski pokonania Tomasza Wasilewskiego. Niewykorzystana sytuacja niemal natychmiast się zemściła. Strzelec pierwszego gola Piotr Karczewski podaje do wbiegającego w pole karne Mateusza Łodeja i po jego wykończeniu akcji przyjezdni prowadzą już 2-0. W 70 minucie nieodpowiedzialnie zachowali się dwaj piłkarze Księginic otrzymując czerwone kartki za niesportowe zachowanie i komentowanie decyzji sędziego. Mieszko ostatnie 20 minut oblegało pole karne Iskry stwarzając mnóstwo sytuacji, lecz tylko jedna z nich została zamieniona na bramkę.

Bramki: 0-1 Karczewski (34), 0-2 Łodej (56). 1-2 Wośkowiak (77)

Żółte kartki: Olszanowski (85) – Łodej (45) i (70), Staszak (48), Karczewski (88)

Czerwone kartki: Łodej (70), Rogala (70)

Mieszko: Kowalski, Olszanowski, Narwojsz, Wośkowiak, Bigos, Woszczyński (62 Guz), Pielak, Kaźmierski, Błazejewski, Strzelecki, Szuszkiewicz

Iskra: Wasilewski, Staszak (90 Postrożny), Migacz, Spychała, Lisowicz, Rogala, Srebniak (88 Ćwik), Rzeczkowski (86 Moroch), Karczewski, Stec (75 Bar), Łodej