Tylko remis z Konfeksem Legnica

Tylko remis wywalczyli ruszowiczanie w starciu z Konfeksem Legnica.

Mieszko rozpoczął mecz od zdecydowanych ataków. W 10 minucie miejscowi powinni już prowadzić, lecz wyśmienitą okazję zmarnował Szymon Rychlik. Zamiast strzelać wdał się w drybling z obrońcami i stracił piłkę. Pięć minut później ten sam zawodnik otrzymał prostopadłe podanie i nie namyślając się oddał strzał. Bramkarz stał na 11 metrze i futbolówka go przelobowała. Mijały kolejne minuty i kolejne seryjnie marnowane okazję na podwyższenie prowadzenia. Po pół godziny gry do głosu powoli zaczęli dochodzić legniczanie, ale przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Konfeks przebudził się w drugiej połowie i coraz częściej przedostawał się pod bramkę Mieszka. W 64 minucie przyjezdni wymanewrowali naszą obronę i Krystian Kowalczyk strzałem przy lewym słupku doprowadza do wyrównania. W 76 minucie ponownie Mieszko wychodzi na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Łukasz Szuszkiewicz i arbiter wskazał na „wapno” Pewnym egzekutorem karnego okazał się Łukasz Strzelecki. Radość nie trwała jednak długo, bo kilkadziesiąt sekund później Konfeks ponownie doprowadza do remisu. Wszystko zaczęło się od straty piłki w środku boiska. Kilka podań wymienili zawodnicy gości i po uderzeniu Alana Lecha Tomasz Derylak znowu wyciągał piłkę z siatki.

Szkoda straconych punktów, bo przy lepszej skuteczności losy meczu mogły zostać rozstrzygnięte już po pierwszych 30 minutach gry.

Za tydzień ostatni mecz w rundzie jesiennej. Czeka nas najbliższy „wyjazd” bo zagramy z rezerwami Chrobrego Głogów.

Mieszko - Konfeks Legnica 2-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Szymon Rychlik (15), 1-1 Krystian Kowalczyk (64), 2-1 Łukasz Strzelecki (76-k), 2-2 Alan Lech (78)

Żółte kartki: Łukasz Strzelecki (40) Marcin Narwojsz (67), Paweł Wośkowiak (67)

Mieszko: Tomasz Derylak, Artur Błażejewski, Marcin Narwojsz, Paweł Wośkowiak, (82 Leszek Lesiński) Piotr Wiertelak (64 Paweł Bigos), Rafał Zych, Łukasz Strzelecki, Dawid Pielak, Tomasz Woszczyński (75 Jakub Gabrysz), Łukasz Szuszkiewicz, Szymon Rychlik (57 Karol Schulz)

Konfeks: Tamioła, Kowalczyk, Drożdż, Dończyk, Bajgot, Dańczak, Gelczyński, Wilczyński, Kanas, Piotrowski (63 Lech), Plebaniak (80 Florek).