Kuźnia Jawor - Mieszko 1:1 (0:1)

Przed kilkunastoma minutami zakończył się mecz w Jaworze, w którym Mieszko zremisował z Kuźnią 1:1 (0:1).

Spotkanie dla biało-niebieskich nie rozpoczęło się zbyt szczęśliwie, bo już w 5 minucie gospodarze mieli rzut karny. Po dośrodkowaniu do piłki w polu karnym wyskakuje Piotr Wiertelak równo z napastnikiem miejscowych. Futbolówka odbija się od barku naszego obrońcy a ku naszemu zdziwieniu sędzia dyktuje rzut karny, który w ładnym stylu broni Tomasz Derylak. W 10 minucie Mieszko miał pierwszą wyśmienitą okazję na objęcie prowadzenia, lecz Szymon Rychlik z 4 metrów strzela w bramkarza. Ten sam zawodnik w 38 otrzymuje futbolówkę w polu karnym i tym razem już pokonuje Patryka Borka. Dobra gra Mieszka w pierwszej połowie przyniosła skromne jednobramkowe prowadzenie, choć okazji na strzelenie kolejnych goli nie brakowało.

Po zmianie stron gospodarze ostro ruszyli do odrabiania strat. Nasi zawodnicy wykorzystali fakt, że miejscowi nieco więcej sił poświęcali w ofensywie, więc nastawili się na kontrataki. Już na początku drugiej połowy właśnie po kontrze mogliśmy prowadzić 2:0. Szymon Rychlik podaje do Łukasz Strzeleckiego i ten zamiast strzelać prosto na bramkę zdecydował się jeszcze na podanie. Niestety piłka po tej sytuacji została stracona. W kolejnej akcji Łukasz Strzelecki zrewanżował się podając w uliczkę do wychodzącego Szymona Rychlika. Ten wbiegając w pole karne zostaje faulowany, ale tym razem sędzia nie dopatruje się przewinienia. Od 55 minuty ruszowiczanie ponownie mają przewagę. Dwa ofensywne wyjścia trenera Narwojsza pod pole karne przeciwnika mogły zaskoczyć Kuźnię. Po jednej z nich Marcin Narwojsz kiwając trzech piłkarzy miejscowych podaje do Łukasza Szuszkiewicza, który odgrywa ponownie do niego. Trener Mieszka zagrywa pikę wzdłuż bramki, ale niestety nie ma nikogo w polu karnym żeby dołożyć nogę. W 72 minucie Kuźnia doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę na 10 metr wybija Paweł Wośkowiak. Niestety trafia pod nogi Przemysława Wiśniewskiego, który uderza z pierwszej piłki i pokonuje naszego bramkarza. Najlepszy strzelec Ruszowic Łukasz Szuszkiewicz także miał swoją okazję, lecz po strzale z 16 metrów z trudem broni golkiper z Jawora a piłka wychodzi na rzut rożny.

Dobry mecz całej naszej drużyny, która grała z determinacją i zaangażowaniem. Jest to dobry prognostyk przed spotkaniem z Konfeksem Legnica.

Bramki: 0:1 Szymon Rychlik (38), 1:1 Przemysław Wiśniewski (72)

Żółte kartki: Kamil Gołąbek (74) - Szymon Rychlik (19), Tomasz Woszczyński (89)

Kuźnia: Patryk Borek. Krystian Pietruszka, Emilian Borek, Robert Kruczek, Patryk Przerywacz (87 Dawid Duda), Kamil Janoś, Kamil Gołąbek (75 Hubert Połącarz), Przemysław Wiśniewski, Dariusz Czaja (57 Kacper Grabarczyk), Mateusz Bruliński (57 Bartłomiej Gwiździał), Marcin Bagiński

Mieszko: Tomasz Derylak, Marcin Narwojsz, Artur Błażejewski, Paweł Wośkowiak, Piotr Wiertelak (80 Karol Schulz), Dawid Pielak, Jakub Mucha, Paweł Bigos, Łukasz Strzelecki, Szymon Rychlik (68 Tomasz Woszczyński), Łukasz Szuszkiewicz