Mieszko - Sparta Grębocice 1:3 (0:2)

Dziś na boisku w Ruszowicach spotkały się dwa sąsiadujące w tabeli zespoły: Mieszka i Sparty Grębocice. W tej potyczce lepsi okazali się goście wygrywając 3:1 prowadząc do przerwy 2:0.

Już od pierwszych minut było widać przewagę Sparty, która w 5 minucie bliska była objęcia prowadzenia, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później ataki przyjezdnych przyniosły pierwszą bramkę. Sparta grała składniej i ponownie w 30 minucie strzeliła kolejnego gola.

Po zmianie stron znowu zawodnicy z Grębocic stwarzali groźniejsze sytuacje do strzelenia goli. Po jednej z nich piłka trafiła w słupek a w kolejnej zawodnik przyjezdnych będą sam na sam z bramkarzem trafia prosto w niego. Pomimo nienajlepszej gry kibice biało-niebieskich mieli cały czas nadzieję, że ich zespół zdoła strzelić kontaktową bramkę na 2:1 i chociaż powalczy o remis. Niestety rzeczywistość była zupełnie inna i Sparta strzeliła w 67 minucie trzecią bramkę.  W ostatnich 20 minutach Mieszko bardziej zdecydowanie zaatakował, ale wystarczyło to tylko na strzelenie jednego gola przez Łukasza Szuszkiewicza.

Bramki: 0:1 Michał Łużny (9), 0:2 Mariusz Smoliński (30), 0:3 Konrad Olek (67), 1:3 Szuszkiewicz (81)

Żółte kartki: Pielak (85)

Mieszko: Derylak, Gabrysz (62 Longawa), Narwojsz,  Wiertelak, Bigos, Błażejewski, Pielak, Hubscher (80 Lesiński), Zych, Strzelecki (84 Kasprzak), Szuszkiewicz Niewykorzystane zmiany: Włodarczyk, Jabłoński

Sparta: Wojciech Kubik, Sebastian Przewocki, Michał Łużny, Adrian Wawrzyńczuk, Daniel Robacki, Dariusz Wolski (87 Sebastian Górski), Łukasz Opiłowski (90 Maciej Chruściel), Patryk Wójciak (70 Marek Gródecki), Patryk Grzywna (65 Konrad Olek), Paweł Żmudziński, Mariusz Smoliński Niewykorzystane zmiany: Jakub Kucharski, Mieczysław Gniewosz