Kłos Moskorzyn - Mieszko 2-1 (1-0)

Juniorzy Mieszka Ruszowice z małym opóźnieniem rozpoczęli ligowy bój. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Kłosa Moskorzyn, która ostatecznie zdobyła o jedną bramkę więcej od naszych piłkarzy i wygrała 2-1.

Pierwsze trafienie dla miejscowych padło po błędzie naszej obrony dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Autorem tego gola był Adam Igras. Na 2-0 podwyższył Jakub Konefał po strzale, którego piłka jeszcze trafiła jednego z zawodników utrudniając interwencję bramkarzowi. Kontaktowego gola dla Mieszka w 81 min. strzelił Damian Buczkowski, ale Kłos w ostatnich minutach meczu dobrze się bronił i wyrównująca bramką już nie padła.

Gra ruszowiczan była dobra, wszystkie formacje grały poprawnie, momentami było widać brak zgrania, ale do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników i z meczu na mecz powinno być lepiej. Na najbliższych treningach na pewno trzeba będzie popracować na kondycją, bo w końcówce meczu brakowało sił. Dobrze w bramce zaprezentował się Jakub Papuga, który kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami ratującymi swój zespół przed utratą gola.

Bramki: 1-0 Adam Igras (45), 2-0 Jakub Konefał (66), 2-1 Damian Buczkowski (80)

Żółte kartki: Wojciech Soliwoda (82) – Filip Bolewicz (37), Kornel Wawrzynowicz (81)

Kłos: Norbert Szczypiński, Adam Igras (51 Rafał Smolczewski), Jakub Konefał, Oliwer Korsak, Damian Kozojć, Maciej Kulczycki, Damian Sadowski (55 Rafał Kamiński), Klaudiusz Sobczyk, Wojciech Soliwoda, Jarosław Wajdner (60 Kamil Lewandowski), Michał Zięcina

Mieszko: Jakub Papuga, Filip Bolewicz, Szymon Durał (80 Konrad Janik), Kornel Wawrzynowicz, Aleksander Janiewicz, Damian Buczkowski, Kevin Kosiek, Seweryn Gnap, Damian Szymankiewicz (65 Marcin Drobek), Dawid Garliński, Dariusz Karaś Rezerwowi: Marcin Oleksiuk, Hubert Tyszecki