Mieszko - Odra Chobienia 5-2 (1-2)

Pierwsze wiosenne zwycięstwo odnieśli juniorzy Mieszka pokonując Odrę Chobienia 5-2.

Goście do Ruszowic przyjechali w 12-osobowym składzie, ale mimo tego w pierwszej powie po błędzie w obronie naszych zawodników wyszli na prowadzenie. Chwilę później podwyższyli na 2-0. Mieszko w pierwszej połowie ustawiony był defensywnie. Jednym wysuniętym napastnikiem był Dariusz Szklany. Mimo tego udało się zdobyć kontaktową bramkę i na przerwę biało-niebiescy schodzili z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron trener Sławomir Święch przeprowadził kilka zmian i drużyna zaczęła grać bardziej ofensywnie. Zawodnicy z Chobieni z upływem czasu zaczęli się gubić, co wykorzystywali nasi piłkarze strzelając kolejne gole. W końcówce spotkania, kiedy już ruszowiczanie prowadzili jeden z zawodników Odry dostał czerwoną kartkę.

Po słabym początku rundy doczekaliśmy się zwycięstwa. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo będzie mobilizujące dla naszych zawodników i w kolejnych meczach także strzelą, co najmniej jedna bramkę więcej od przeciwnika.

Bramki: 2 Wawrzynowicz, Mojecki, Szymankiewicz, Szklany

Żólta kartka: Wawrzynowicz

Mieszko: Szymon Sawicki, Konrad Janik (56 Jakub Papuga), Filip Bolewicz, Kornel Wawrzynowicz, Mateusz Bibrowicz (35 Mateusz Śpiewak), Szymon Durał (85 Piotr Jacowicz), Piotr Drobek, Mateusz Mojecki, Damian Szymankiewicz (80 Marcin Drobek), Hubert Radzimski (53 Bartłomiej Janik), Dariusz Szklany Rezerwowi: Adrian Furtak, Jakub Dziadyk, Hubert Tyszecki, Igor Prętki