Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Huta Przemków | Kolejka 22 | A klasa - 2011/2012

79Bramka Huta (głową)
68Wchodzi Andrzej Waniukiewicz (Pomocnik)
 Schodzi Marcin Płaziak (Pomocnik)
55Bramka Huta (Krzysztof Rośmiarek)
Żółta kartkaDawid Pielak

Podsumowanie

Po raz pierwszy w rundzie wiosennej Mieszko poniósł porażkę. Musiał uznać wyższość lidera z Przemkowa ulegając mu 1:2.

Mimo dużej różnicy punktowej w tabeli, jakie dzieli obydwa zespoły spotkanie było bardzo wyrównane. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie Mieszko miał w 18 minucie. Po odbiorze piłki przeciwnikowi w środku pola Piotr Pietruszko dryblując wbiegł w pole karne ale kończąc akcję strzałem trafił tylko w boczną siatkę. Arkon także miał okazję, aby wyjść na prowadzenie. W 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu pod bramką Ruszowic futbolówka trafiła w słupek.

Po zmianie stron w 48 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Golonka, lecz strzelając z dziewiątego metra posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Niestety w 55 minucie doświadczony Krzysztof Rośmiarek pokonuje naszego bramkarza. Do wyrównania doprowadzić mógł Tomasz Woszczyński, lecz w sytuacji sam na sam to bramkarz Arkonu był górą. W 79 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik przyjezdnych silnym strzałem głową podwyższa wynik na 2:0. Mieszko walczył do samego końca. W ostatniej minucie Grzegorz Waniukiewicz zdobywa honorową bramkę dla ruszowiczan.

W najbliższy czwartek czeka nas kolejne prestiżowe spotkanie tym razem w derbach gminy z Zawiszą Serby.

Bramki: 0:1 Rośmiarek (55), 0:2 (79), 1:2 G.Waniukiewicz (90)
Żółte kartki: Pielak

Mieszko: Andreasik, A.Gumienny, Lesiński, Wośkowiak, Ł.Błażejewski, A.Waniukiewicz (68 Płaziak), Pietruszko, Pielak, Bigos (85 Kozubek), Woszczyński, G.Waniukiewicz