Raport meczowy: Iskra Nielubia - Mieszko Ruszowice | Kolejka 10 | A klasa - 2009/2010

Schodzi Piotr Rąpała (Obrońca)
72Wchodzi Andrzej Waniukiewicz (Napastnik)

Podsumowanie

Dobrze zaprezentowali się biało-niebiescy i wywalczyli komplet punktów w wyjazdowym meczu z Iskrą Nielubia 1:3 (1:2).

Wygrana z Iskrą jest pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w tym sezonie, ale po ostatnim remisie i dobrej grze można było liczyć także na sukces w Nielubi. Gospodarze zaczęli spotkanie dobrze, bo mięli trzy okazje do objęcia prowadzenia, ale ich strzały przelatywały obok słupków bramki strzeżonej przez Rafała Pisarskiego.

Po 20 minutach miejscowi zostali skarceni za brak skuteczności. Po ładnym rajdzie prawą stroną obrońca Mieszka Arkadiusz Gumienny dośrodkował piłkę w pole karne a bramkarz Iskry przy tej interwencji popełnił błąd, który wykorzystał Andrzej Waniukiewicz. Do remisu mogli doprowadzić gospodarze już w 24 min. ale strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Mijają dwie minuty i kolejna sytuacja tym razem nasi piłkarze przeprowadzili ponownie udany atak zakończony bramką. Podanie z lewej strony przez Artura Błażejewskiego dociera do Norberta Kozyrskiego i prowadzimy 2:0. Nielubia chwilę po stracie drugiego gola zdołała strzelić także bramkę i wynikiem 2:1 dla Mieszka zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie mieliśmy znowu trochę szczęścia, bo kolejny strzał wylądował na poprzeczce bramki Rafała Pisarskiego. W 62 minucie młodszy z braci Waniukiewiczów otrzymał prostopadłe podanie i będąc sam na sam z bramkarzem pieczętuje zwycięstwo Mieszka. Po ostatnich meczach widać w zespole większą konsolidacje wolę walki i zaangażowanie. Oby tak dalej!

Bramki: 0:1 A.Waniukiewicz (20), 0:2 Kozyrski (26), 1:2 (30), 1:3 A.Waniukiewicz (62)
Żółte kartki: G.Waniukiewicz

Mieszko: Pisarski, Jurołajć, Narwojsz, Lesiński, A.Gumienny (73 Rąpała), Bigos, Wernik, Błażejewski, Kozyrski, G.Waniukiewicz, A.Waniukiewicz (72 Grabowski)