Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Orzeł Czerna | Kolejka 1 | A klasa - 2010/2011

Podsumowanie

W inauguracyjnym meczu sezonu 2010/2011 podopieczni trenera Marcina Narwojsza pokonali Orła Czerna 1:0 strzelając zwycięską bramkę w 88 minucie meczu.

Faworytem dzisiejszego spotkania niewątpliwie była drużyna gospodarzy, lecz goście w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu spisywali się bardzo dobrze i trzeba było się liczyć, że i dzisiaj nie będzie łatwo o wygraną.

W pierwszej połowie Mieszko nie stworzył zbyt wielu dogodnych akcji, po których mogła nastąpić zmiana wyniku. Najgroźniejsze były strzały z rzutów wolnych, ale niestety minimalnie niecelne. Gra Orła także nie była porywająca i bezbramkowy wynik po pierwszych 45 minutach był sprawiedliwy. Po zmianie stron było już ciekawiej z większą ilością akcji i strzałów na obie bramki. W ostatnich 25 minutach zawodnicy Mieszka zdecydowanie zaatakowali, lecz Orzeł bronił się całym zespołem i tylko sporadycznie przeprowadzał kontrataki grając długimi podaniami na wysuniętego napastnika. W dobrej dyspozycji był także bramkarz z Czernej gdyż kilkakrotnie uchronił swój zespół od straty bramki. Decydujący strzał na wagę trzech punktów padł w 88 minucie a jego autorem był Łukasz Umiński. O wielkim pechu może mówić napastnik z Czernej Waldemar Mach gdyż kilka minut po wznowieniu gry po przerwie złamał nogę i został odwieziony do szpitala. Waldkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz powrotu do gry. W pierwszej jedenastce zagrało dzisiaj trzech nowych zawodników: Damian Tomicki i Mariusz Bosak, którzy wcześniej grali w drużynie juniorów oraz doświadczony bramkarz Tomasz Czarnecki z Orła Czerna.

Bramki: 1:0 Umiński (88)

Mieszko: Czarnecki, Tomicki (63 Baumann), Narwojsz, Umiński, A.Gumienny (73 Jurołajć), Bosak (70 A.Waniukiewicz), Pietruszko, A.Błażejewski, Kozyrski, G.Waniukiewicz, Longawa