Raport meczowy: Sparta Przedmoście - Mieszko Ruszowice | Kolejka 12 | A klasa - 2009/2010

81BramkaArtur Błażejewski
80Wchodzi Grzegorz Waniukiewicz (Napastnik)
 Schodzi Jarosław Grabowski (Napastnik)
72Wchodzi Andrzej Waniukiewicz (Napastnik)
 Schodzi Paweł Lipiec (Pomocnik)
69BramkaNorbert Kozyrski
30BramkaGrzegorz Waniukiewicz
05BramkaPaweł Wegrzyn

Podsumowanie

Wysokie i zasłużone zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Marcina Narwojsza wygrywając w Przedmościu 4:1 (2:0).

Sparta nie przełamała fatalnej passy 10 spotkań bez zwycięstwa i po dzisiejszej porażce z naszą drużyną spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mecz tym razem rozpoczął się już po naszej myśli i w 5 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym piłka dotarła do Pawła Bigosa, który przewrotką strzela bardzo ładną bramkę i wyprowadza ruszowiczan na prowadzenie. Sparta miała 3-4 okazje na zdobycie bramki w pierwszej połowie, ale Tomasz Obrębski we wszystkich interwencjach był nieomylny.

W 30 min nastąpiła zmiana wyniku i prowadziliśmy już 2:0. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Arkadiusz Gumienny a Grzegorz Waniukiewicz strzelił swojego drugiego gola w tych rozgrywkach. W 40 min. od utraty bramki uratował nas Arkadiusz Gumienny, który tym razem wyręczył bramkarza i z linii bramkowej wybił futbolówkę. W ostatniej minucie pierwszej odsłony ponownie Grzegorz Waniukiewicz szarżował w polu karnym, ale został sfaulowany a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Norbert Kozyrski, lecz bolkiper gospodarzy wyczuł jego zamysł i uratował przed kolejnym golem.

W drugiej połowie sprzymierzeńcem Sparty był silny wiatr i już na samym początku mogła paść bramka kontaktowa gdyż po silnym dośrodkowaniu piłka trafiła w poprzeczkę a z bliskiej odległości zawodnik miejscowych nie trafił w bramkę. Bardzo utrudnili sobie Spartanie grę gdyż w 55 minucie ich zawodnik ujrzał czerwoną kartkę i opuścił boisko. W 69 min. ładnym rajdem środkiem boiska z obrony popisał się Leszek Lesiński, kiwając kilku zawodników podał do Norberta Kozyrskiego a ten będąc w polu karnym strzelił bramkę na 3:0. Bramkarz Przedmościa zdołał jeszcze dotknąć piłkę, ale strzał był na tyle silny, że futbolówka znalazła drogę do siatki. Zwycięstwo ukoronował niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania Artur Błażejewski strzelając czwartego gola dla gości. W ostatnich sekundach Sparta zdołała strzelić jedną bramkę i sędzia po tym strzale odgwizdał koniec spotkania.

Bramki: 0:1 Bigos (5), 0:2 G.Waniukiewicz (30), 0:3 Kozyrski (69), 0:4 A.Błażejewski (81), 1:4 (90)

Mieszko: Obrębski, Jurołajć, Narwojsz, Lesiński, A.Gumienny, Bigos (87 Szeląg), A.Błażejewski, Wernik, Kozyrski, A.Waniukiewicz (72 Hełmiński), G.Waniukiewicz (80 Grabowski)