Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Szkółka Piłkarska Głogów | Kolejka 13 | A klasa - 2007/2008

Podsumowanie

Nie udało się w tej rundzie powiększyć zdobyczy punktowej gdyż Mieszko uległ Szkółce Piłkarskiej Głogów 3:6 (1:2). Derbowe spotkanie nie było porywające a głównym powodem były silne opady śniegu przed meczem oraz przez większość spotkania. Mecz rozpoczął się fatalnie gdyż po kwadransie przegrywaliśmy już 0:2 a zawodnicy UKSu oddali w tym czasie tylko dwa celne strzały, ale zakończone bramkami. Trudno było obydwu zespołom skonstruować ładne składne akcje na dosyć silnie zaśnieżonej murawie większość prób kończyła się stratami piłek. Mieszko próbował atakować, ale brakowało celnych strzałów z dystansu, które w tych warunkach mogły przynieść powodzenie. Tuż przed końcem pierwszych 45 minut Robert Baumann zagrał na lewą stronę boiska gdzie Leszek Lesiński wbiegł z futbolówka w pole karne i zdobył kontaktowego gola. Przerwa zbyt wiele nie zmieniła, ale w 63 minucie powinien być remis, lecz Łukasz Błażejewski nie wykorzystał rzutu karnego. Ta sytuacja zemściła się natychmiast i tym razem rzut karny mieli goście a Artur Radliński nie pomylił się strzelając trzecią bramkę dla swojego zespołu. W dalszej części meczu drużyny zagrały atak za atak zdobywając kolejne gole. Dla Mieszka dwie bramki po ładnych strzałach zdobył Grzegorz Waniukiewicz i przy obu uderzeniach piłka odbiła się jeszcze od słupka zanim wpadła do siatki. Na pewno stratę 2-3 goli można było spokojnie uniknąć, bo po naszych „prezentach” rywal kierował piłkę do bramki. Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie odbyło się w regionie wiele spotkań w tym Iskry Kębłów z Płomieniem Radwanice oraz Sparty Grębocice z Pogonią Góra. Niebawem postaramy się podsumować minioną rundę.

Bramki: 0:1 Kowalski (8), 0:2 Ł.Szuszkiewicz (15), 1:2 Lesiński (43), 1:3 Radliński (65-k), 1:4 Szuszkiewicz (75), 2:4 Waniukiewicz (77), 2:5 Szulc (78), 3:5 Waniukiewicz (80), 3:6 Kowalski (87)
Żółte kartki: Baumann – Kowalski, Szuszkiewicz
Mieszko: Szeląg, Baumann, Jurołajć, Foryś (46 W.Gumienny), Sikora, Ł.Błażejewski, Bukała, Kozyrski, Lesiński, Nogacki (56 Rąpała), Waniukiewicz

SP Głogów: Kumczyk, P.Szuszkiewicz, Habierski, Dyba, Radliński, A.Błażejewski, Górski (46 Szulc), Kowalski, Dawid Marciszak (30 Krawczyk), Ł.Szuszkiewicz, Kościański (58 Ałdaś)