Raport meczowy: Sparta Grębocice - Mieszko Ruszowice | Kolejka 8 | A klasa - 2007/2008

Podsumowanie

Kolejnej porażki doznali piłkarze Mieszka przegrywając ze Spartą Grębocice 3:1. (0:1). Tak jak w ostatnim meczu z Iskra Kębłów objęliśmy pierwsi prowadzenie, ale tym razem do pełni szczęścia zabrakło 10 minut gdyż w końcowych minutach gospodarze zdobyli aż trzy bramki. Początek spotkania to optyczna przewaga miejscowych, ale w 24 minucie Grzegorz Waniukiewicz zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale piłka trafiła w słupek. Minęły dwie minuty i tym razem Damian Całujek wyprowadza gości na prowadzenie. Po zmianie stron ponownie Sparta przejęła inicjatywę stwarzając kilka groźnych sytuacji pod bramką Tomasz Obrębskiego, który fantastycznie bronił a chwilami dopisywało mu szczęście i piłka nie znalazła drogi do siatki. W 80 min. w polu karnym faulowany był grający trener Jarosław Helwig i sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny. Niestety chyba zmęczenie dało się we znaki i kilkadziesiąt minut później miejscowy już prowadzili 2:1. Ruszowiczanie chcąc wywalczyć choćby jeden punkt ruszyli zdecydowanie do ataku, ale nic nie udało się ustrzelić. W doliczonym już czasie gry po kontrze ponownie Jarosław Helwig pokonał naszego bramkarza pieczętując tym zwycięstwo.

Bramki: 0:1 Całujek (26), 1:1 Helwig (80-k), 2:1 Herzyk (83), 3:1 Helwig (90+2)
Żółte kartki: Tadajewski Piotr, Smereczniak, Tadajewski Paweł, Bieleń, Helwig – Obrębski, Baumann, Jurołajć

Sparta: Mierzwiak, Pręda, Tadajewski Piotr (72 Fercho), Krzywicki, Kościucha, Smereczniak, Tadajewski Paweł, Białek, Holcman, Bieleń (55 Helwig), Herzyk

Mieszko: Obrębski, Sikora, A.Gumienny, Baumann, Kaniecki, Całujek (51 Jurołajć), Lesiński, Jarecki, Czuchran (73 Rąpała), Foryś (57 Kozyrski), Waniukiewicz