Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - LZS Ostaszów | Kolejka 3 | A klasa - 2007/2008

Podsumowanie

W meczu otwierającym III kolejkę spotkań Mieszko bez większych problemów pokonał LZS Ostaszów 4:1 (2:0). Pierwsze dwa kwadranse to dobra gra Mieszka i już w 11 minucie po bramce Krzysztofa Jareckiego miejscowi objęli prowadzenie a gola tego popularny Jaro zadedykował swojej mamie w 6 rocznice śmierci. Ruszowiczanie w dalszym ciągu nie zwalniali tępa i co kilka minut pod bramką gości robiło się gorąco a na efekty nie było trzeba długo czekać. W 25 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Arkadiusza Gumiennego z rzutu wolnego do futbolówki dobrze wyskoczył Konrad Prokop i strzałem głową podwyższył prowadzenie. Dopiero w 31 minucie Ostaszów oddał groźniejszy celny strzał na naszą bramkę, ale Tomasz Obrębski nie dał się zaskoczyć. Przyjezdni mogli zdobyć kontaktowego gola w 36 min., ale nie wykorzystali wyśmienitej okazji, jakim był podyktowany przez Jakuba Ozgę rzut karny. Po zmianie stron goście chcąc powalczyć o dobry rezultat podkręcili nieco tępo przejęli inicjatywę, ale nie przekładało się to na efekt bramkowy. Wynik uległ zmianie w 70 minucie, ale tym razem Krzysztof Jarecki był faulowany w polu karnym przez bramkarza Ostaszowa a pewnie 11-tkę wykonał Łukasz Błażejewski. Przy prowadzeniu 3:0 Mieszko popełnił jednak błąd w obronie, co wykorzystali przyjezdni strzelając jak się później okazało honorowego gola. W ostatniej akacji podopieczni trenera Piotra Janika przypieczętowali zwycięstwo czwartą bramka. Arkadiusz Gumienny dojrzał niekrytego po prawej stronie boiska Łukasz Forysia i zagrał mu dokładna górna piłkę. Zola pociągnął kilka metrów i zagrał do wbiegającego w pole karne Grzegorza Waniukiewicza, który na pełnym biegu strzelił nie do obrony.

Bramki: 1:0 Jarecki (11), 2:0 Prokop (25), 3:0 Ł.Błażejewski (70-k), 3:1 (78), 4:1 Waniukiewicz (90)
Żółte kartki: W.Gumienny
Sędziowie: Jakub Ozga (główny), Dominika Szczepaniak, Robert Stankiewicz (liniowi)

Mieszko: Obrębski, Jurołajć (78 Rąpała), W.Gumienny, Sikora, Baumann, Mordarski, Jarecki (88 Foryś), A.Gumienny, Kozyrski, Lesiński (66 Ł.Błażejewski), Prokop (57 Waniukiewicz)