Raport meczowy: Płomień Radwanice - Mieszko Ruszowice | Kolejka 12 | A klasa - 2006/2007

Podsumowanie

Po raz kolejny wysoką wygraną mogą pochwalić się podopieczni trenera Piotra Janika, którzy wygrali na wyjeździe z dobrym i doświadczonym zespołem Płomienia Radwanice 2:5 (0:2). Taki rezultat jest tym cenniejszy i godny pochwały gdyż Płomień na własnym boisku odnosił jedynie same zwycięstwa tracąc zaledwie 6 bramek. Już na samym początku spotkania w 4 min. bezpośrednio z rzutu rożnego Norbert Kozyrski zaskoczył golkipera miejscowych i otworzył wynik spotkania. W dalszej części pierwszej odsłony nasi zawodnicy mięli więcej z gry i stwarzali groźne akcje pod bramką rywala. Na 2:0 w 29 minucie podwyższył Piotr Pietruszko i przy takim wyniku obydwie drużyny schodziły na przerwę. Po zmianie stron można było przewidzieć, iż Płomień będzie stwarzał więcej zagrożenia pod naszą bramką gdyż silnie wiejący wiatr był ich sprzymierzeńcem. Faktycznie gra się wyrównała, ale większość strzałów gospodarzy była niecelna. Mieszko grał agresywnie z dużą determinacją, a piłkarze wiele razy wyprzedzali rywali odbierając piłkę. W 52 minucie drugiego w tym spotkaniu gola zdobył Norbert Kozyrski strzelając tuż przy prawym słupku. Dobrze nie minęła radość z wysokiego prowadzenia Ruszaowic 3:0 a Grzegorz Waniukiewicz dwie minuty później podwyższa na 4:0. Taki wynik praktycznie przesądzał losy spotkania i niemal pewne było, że komplet punktów zabiorą goście. W 68 minucie kontaktowego gola strzelił Płomień. Gospodarze stworzyli jeszcze kilka groźnych akcji, ale tylko jedna w ostatniej minucie przyniosła im drugiego gola. W przedłużonym już czasie gry najlepszy w tym sezonie strzelec Mieszka Grzegorz Waniukiewicz zdobywa piątą bramkę w tym meczu pieczętując efektowną wygraną. Mecz pokazał, że młody zespół z Ruszowic nie przestraszył się drużyny Płomienia mającego w swoim składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy wcześniej występowali także w 3 i 4 lidze.

Bramki: 0:1 Kozyrski (4), 0:2 Pietruszko (29), 0:3 Kozyrski (52), 0:4 Waniukiewicz (54), 1:4 Grech (68), 2:4 Grech (90), 2:5 Waniukiewicz (90+2)
Żółte kartki: Jarecki, Pietruszko

Płomień: Dusza, Młynarczyk, Depta, Radło, Terszak (60 Greliński), Sikorski (65 Bartnicki), Grech, Husar (75 Małucki), Stęplewski, Zaraza, Petka.

Mieszko: Obrębski, Jurołajć, Baumann, W.Gumienny, Sikora, Lesiński (60 Ł.Błażejewski), Jarecki, Pietruszko (82 Kaniecki), Kozyrski, A.Błażejewski (90 Nogacki), Waniukiewicz