Raport meczowy: Victoria Siciny - Mieszko Ruszowice | Kolejka 8 | A klasa - 2006/2007

Victoria Siciny - Mieszko 2:3 (1:1)

W dobrych humorach wracali piłkarze i sympatycy Mieszka z wyjazdowego spotkania z Victorią Siciny gdyż trzy punkty zostały przywiezione do Ruszowic. Od początku spotkania nasi zawodnicy musieli być bardzo czujni w obronie gdyż gospodarze w pierwszej połowie grali z silnym wiatrem i każdy celny strzał na bramkę mógł sprawić spore kłopoty bramkarzowi. Niestety w 7 minucie popełniamy błąd w obronie i Victoria obejmuje prowadzenie. Mieszko próbuje atakować i szybko odrobić stratę, lecz miejscowi dobrze się bronią i nie pozwalają na zbyt wiele. W 37 minucie nasz zespół był w bardzo dobrej sytuacji do strzelenia gola, lecz bramkarz zdołał wybronić strzał a w dobitkach i zamieszaniu podbramkowym piłka nie znalazła drogi do bramki. Minęło kilka chwil i gospodarze zagapili się zle ustawiając linie obrony i Norbert Kozyrki przedarł się w pole karne myląc jeszcze zwodem golkipera wyrównał stan meczu na 1:1. Druga część gry to już przewaga Mieszka i tym razem wiejący wiatr był naszym sprzymierzeńcem. W 54 minucie Artur Błażejewski celnie podał do Grzegorza Waniukiewicza i popularny Geciu wyprowadza Mieszko na prowadzenie. Na podwyższenie wyniku mógł pokusić się Leszek Lesiński ale w idealnej sytuacji nie zdołał opanować futbolówki. Ta doskonała sytuacja się zemściła, kolejny błąd w naszej obronie i znowu zrobiło się remisowo. Victoria broniąc się kilkakrotnie zmuszona była wybić piłkę na rzut rożny i po jednym z nich w 60 minucie Artur Błażejewski dobrze dośrodkował w pole karne a uderzeniem głową Piotr Pietruszko strzela swojego pierwszego gola dla biało-niebieskich pieczętując zwycięstwo. W ostatnim kwadransie na boisku pojawił się Adrian Czuchran, który w jednej z sytuacji zagrał agresywnie w ataku, przechwycił piłkę na wysokości pola karnego, lecz przy strzale zabrakło zimnej krwi i piłka przeleciała koło słupka. Mecz był typową walką o ligowe punkty a cieszy to, że mogliśmy je dzisiaj dopisać do naszego dorobku.

Bramki: 1:0 (7), 1:1 Kozyrski (39), 1:2 Waniukiewicz (54), 2:2 (56), Pietruszko (60)
Żółte kartki: A.Gumienny, Kozyrski, W.Gumienny

Mieszko: Obrębski, Ł.Błażejewski, Marciszak, Bukała (32 Mikuła), A.Gumienny, Lesiński (74 Czuchran), Pietruszko, Kozyrski, A.Błażejewski, W.Gumienny, Waniukiewicz