Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Orzeł Czerna | Kolejka 2 | A klasa - 2006/2007

Schodzi Maciej Łukawski
87Żółta i czerwona kartka Orzeł (Krzysztof Cichowicz)
87Żółta i czerwona kartka Orzeł (Norbert Fortuna)

Podsumowanie

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli dzisiaj zawodnicy Mieszka wygrywając na własnym boisku z Orłem Czerna 3:1 (1:1). Do tego spotkania ruszowiczanie przystąpili osłabieni gdyż brakowało trzech zawodników, na co dzień grających w wyjściowym składzie (Jurołajć, Baumann, Mordarski). Głównym kłopotem trenera Janika przed tym spotkaniem było zestawienie formacji defensywnej, ale jak się okazało Damian Marciszak oraz Michał Mikuła zagrali poprawnie. Pierwsi gola strzelili gospodarze w 21 minucie a jego autorem był Norbert Kozyrski. Przyjezdni wyrównali już w 27 min. i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie miejscowi zagrali bardziej odważnie a wpływ na to na pewno miała szybko strzelona bramka przez Wojciecha Gumiennego w 47 min. Piłkarze Orła próbowali zaskoczyć Tomasza Obrębskiego, ale groźne strzały zazwyczaj były niecelne lub bramkarz nie miał większych kłopotów z ich obroną. Ładnym około 45 metrowych strzałem popisał się zawodnik Mieszka Krzysztof Jarecki, ale z dużymi trudami golkiper z Czernej zdołał wybronić ten strzał na linii pola bramkowego. W podobnej sytuacji, lecz już z nieco bliższej odległości w 84 minucie Konrad Prokop huknął z dystansu a futbolówka tym razem już znalazła drogę do siatki. Końcowe minuty to zdenerwowanie w drużynie gości, czego konsekwencją były dwie czerwone kartki. Jest to już szóste nie przegrane spotkanie naszych zawodników i miejmy nadzieję, że także w meczu z Ostaszowem ta passa będzie podtrzymana.

Bramki: 1:0 Kozyrski (21), 1:1 Mach (27), 2:1 W.Gumienny (47), 3:1 Prokop (84)
Żółte kartki: Obrębski, Jarecki
Żółta i czerwona kartka: Krzysztof Cichowicz (87), Norbert Fortuna (87)
Sędziowie: Dominik Pasek (główny), Krzysztof Doszczeczko, Krystian Książek (asystenci)

Mieszko: Obrębski, Marciszak, Mikuła, A.Gumienny, Ł.Błażejewski ( 46 Sikora), Lesiński ( 46 Prokop), Jarecki, Kozyrski ( 78 Czuchran), A.Błażejewski ( 89 Łukawaski), W.Gumienny, Waniukiewicz

Orzeł: T. Czarnecki, Ł. Burza, A. Gnap, R. Fortuna, K. Paździoch (65' Marcin Gliński), N. Fortuna, P. Wilk, W. Mach, R. Kołaczyński (46' K. Gliński), Ł. Beczek (35' K. Cichowicz), T. Bachowski (80' Grzegorz Przytulski)

Poznaliśmy już swojego rywala w 2 rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. 13 września zagramy na własnym boisku ze Zrywem Kotla.