Łagoszowia pokonana na piątkę

W meczu 20 kolejki A klasy biało-niebiescy pewnie i wysoko pokonali Łagoszowię Łagoszów 5-1 (3-0).

Murawa jak większość boisk w regionie była grząska, co bardzo utrudniało przeprowadzanie szybkich i składnych akcji. Oba zespoły do meczu przystąpiły z odmiennymi celami. Gospodarze nastawieni na zabezpieczenie dostępu do własnej bramki i wyprowadzenie kontrataków a Mieszko na grę ofensywną i szybie objęcie prowadzenia. Taktyka ruszowiczan przyniosła efekt już w 3 minucie, kiedy to Łukasz Szuszkiewicz strzałem głową pokonuje bramkarza miejscowych. Na 2-0 po pięknym strzale zza pola karnego w samo okienko bramki podwyższa Paweł Bigos. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ponownie w polu karnym piłka trafia do Łukasza Szuszkiewicza i po raz trzeci bramkarz Łagoszowii zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki.

W drugiej połowie zdobywcę najładniejszej bramki w tym meczu Pawła Bigosa zastąpił Łukasz Strzelecki i szybko wpisał się na listę strzelców. Autorem piątego gola dla Ruszowic był w 81 minucie Kamil Chwałczyński a jest to dla niego pierwsze trafienie w biało-niebieskich barwach. Gospodarze honorową bramkę zdobyli dopiero w 85 minucie z rzutu karnego.

W tym spotkaniu nasi piłkarze stworzyli sporą ilość sytuacji, po których mogły a nawet powinny paść kolejne gole, ale brakowało skuteczności.

Mieszko: Śpiewak – Olszanowski (76 Węgrzyn), Kaźmierski, Sybis, Bigos (53 Strzelecki), Grzesiński (71 Zych), Chwałczyński, Guz, Pawlak, Filbier – Szuszkiewicz Niewykorzystane zmiany: Kowalski

Bramki: 0-1 Szuszkiewicz (3), 0-2 Bigos (21), 0-3 Szuszkiewicz (45), 0-4 Strzelecki (60), 0-5 Chwałczyński (81), 1-5 (85-karny)

Żółte kartki: Olszanowski (24), Guz (39), Strzelecki (63)