Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Pogoń Góra | Kolejka 25 | A klasa - 2011/2012

78BramkaTomasz Woszczyński
78Wchodzi Tomasz Woszczyński (Napastnik)

Podsumowanie

Ostre strzelanie urządzili sobie dzisiaj piłkarze Mieszka i Pogoni Góra. W końcowym rozrachunku lepsi o trzy trafienia okazali się nasi zawodnicy wygrywając 7:4 (2:2).

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli ruszowiczanie za sprawą Artura Błażejewskiego. Piłka po jego strzale trafiła w słupek, ale ostatecznie wpadła do bramki. Przyjezdni szybko odpowiedzieli i po niespełna czterech minutach to Pogoń prowadziła już 2:1. Do remisu doprowadził w 38 min. Grzegorz Waniukiewicz i wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron w 58 min. Pogoń ponownie zaskoczyła naszych zawodników zdobywając trzeciego gola. Strata bramki na szczęście nie podcięła biało-niebieskim skrzydeł i już po dwóch minutach celnym strzałem popisał się Tomasz Woszczyński i było 3:3. Następne bramki zdobywali kolejno Grzegorz Waniukiewicz w 63 min. Piotr Pietruszko po indywidualnej akcji w 72 min. oraz Tomasz Woszczyński 78 min. Trzeba też nadmienić, że Pogoń od 65 min. grała w osłabieniu, ponieważ zawodnik z Góry otrzymał czerwoną kartkę (po drugiej żółtej). Mimo osłabienia goście zdołali jeszcze przeprowadzić akcję, po której strzelili swojego czwartego gola. Końcowy wynik ustalił w doliczonym czasie Piotr Pietruszko lobując golkipera Pogoni. Udany występ miał także Arkadiusz Gumienny, gdyż trzykrotnie asystował przy trafieniach swoich kolegów.

Ostatnie podobne wysokie zwycięstwo Mieszko odniósł 17 września 2006 roku. W piątej kolejce pokonał na własnym boisku LZS Komorniki 8:1 (3:1).

Bramki: 1:0 A.Błażejewski (20), 1:1 (21), 1:2 (24), 2:2 G.Waniukiewicz (38), 2:3 (58), 3:3 Woszczyński (60), 4:3 G.Waniukiewicz (63), 5:3 Pietruszko (72), 6:3 Woszczyński (78), 6:4 (85), 7:4 Pietruszko (90+2)
Żółte kartki: A.Waniukiewicz, Pietruszko

Mieszko: Szeląg, Tomicki (46 A.Waniukiewicz), Lesiński, Wośkowiak, A.Gumienny, Płaziak (82 Kozubek), Pietruszko, Pielak, A.Błażejewski, G.Waniukiewicz, Woszczyński (78 Bigos)