Raport meczowy: Mieszko Ruszowice - Iskra Droglowice | Kolejka 13 | A klasa - 2009/2010

Podsumowanie

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej ulegliśmy Iskrze Droglowice 2:3 (0:2).

Mecze pomiędzy tymi zespołami w ostatnim czasie były bardzo zacięte i także dzisiaj nie brakowało emocji. W trzeciej minucie po bardzo silnym soczystym strzale z dystansu przez Grzegorza Waniukiewicza miejscowi byli bliscy objęcia prowadzenia, ale Kazimierz Pietrzak piłkę zdołał wypiąstkować. Po wyrównanej grze Iskra po niespełna pół godziny prowadziła już 2:0 strzelając pierwsza bramkę w 20 min. i trzy minuty później z rzutu karnego.

Zdecydowanie ciekawiej zrobiło się po przerwie, gdy całkowicie inicjatywę przejęli gospodarze grając bardzo ambitnie zdołali doprowadzić do remisu. W 61 min. w polu karnym faulowany był Andrzej Waniukiewicz a rzut karny wykorzystał Leszek Lesiński strzelając silnie pod poprzeczkę. Drugiego gola dla Mieszka zdobył technicznym strzałem Artur Błażejewski a asystę przy tej bramce zaliczył Arkadiusz Gumienny. W tym okresie Iskra miała bardzo mało okazji strzelecki, ale jedna z nich wykorzystała w 66 minucie i ponownie wyszła na prowadzenie, które już nie oddała. Naszych zawodników trzeba pochwalić za bardzo ambitną grę i walkę do ostatnich sekund meczu.

Bramki: 0:1 (20), 0:2 (23-k), 2:2 Lesiński (61-k), 2:2 A.Błażejewski (64), 2:3 (66)
Żółte kartki: Szeląg, Lesiński, A.Waniukiewicz, A.Gumienny

Mieszko: Szeląg, Jurołajć, Narwojsz, Lesiński, A.Gumienny, Bigos, Wernik (74 Hełmiński), A.Błażejewski, Kozyrski, A.Waniukiewicz, G.Waniukiewicz

Iskra: Pietrzak, Dobrakowski, Sawicki, Szymański, Komperda, Mucha, Matuszyk, Przybylski, Wolski, Pawełoszek, Szczotka, Rezerwowi: Siedy, K.Ślusarz, Krupa, Franas